champs results


 
             
American Flatbow - Gents
  Archer Club
Day 1
Day 2
Total
 
1 Paul Meeson Artemis Archers
678
654
1332
2 Augustas (John) Gramauskas Ye Olde Delph Bowmen
576
642
1218
3 Andy Betts Artemis Archers
578
634
1212
4 Stephen Hall 100 yards Club
574
636
1210
5 Bruno Rouschmeyer Independent
570
626
1196
6 Dan Melladay Spirit of Sherwood
566
616
1182
7 Martin Ward Seedfield Archers
552
608
1160
8 Roger Toone Hanson Bowmen
526
626
1152
9 Peter McDermott Westcott Archers
566
550
1116
10 Andrew Seagrave Independent
536
572
1108
11 Jason Peach Severn Valley Yeo.For.
546
550
1096
12 Robert Pierce Redoubtables
504
572
1076
13 Mark Jones Excaliber Archers
488
580
1068
=14 Nigel Downs Salamander
500
562
1062
=14 Jez King Independent
488
574
1062
16 Christopher Moon Robin Hood Longbowmen
498
560
1058
=17 Andy Brown D.W.Longbow
518
526
1044
=17 Paul Bishell Pride Park Archers
462
582
1044
19 Simon Cowans Foxhill Bowmen
488
548
1036
20 Roland (Roly) Bee The 100 yds F.A.C.
458
570
1028
21 Andrew Stevenson Long Eaton Field Archers
452
574
1026
22 Garfield Thomas Spirit of the Greenman
476
544
1020
23 Mike Cullen Black Eagle
404
600
1004
24 Phillip Nelson North Lakes F.A.
470
528
998
25 Jim Pierce Artemis Archers
452
536
988
26 Derek Ritchie Fleet Ibex
476
470
946
27 Steve Rufus Windwhistle Co.of Archers
472
470
942
28 Robert Jordan The 100 yds F.A.C.
406
504
910
29 Geoff McSweeney Seedfield Archers
444
460
904
30 Mark Smith South Cheshire F.A.
438
444
882
31 Paul Cole Fleet Ibex
332
540
872
32 Nicholas Mitchell Belverdere Bowmen
368
488
856
33 Martin Needham Independent
330
496
826
34 Dave Pedley Paget de Vesey
360
452
812
35 John Dawkins Hanson Bowmen
352
458
810
36 Anthony Bishop DW Longbow
382
426
808
37 Mark Paterson South Cheshire F.A.
332
446
778
38 Ian Lavery Druids Field Archers
294
398
692
39 James McSweeney Seedfield Archers
180
400
580
40 Julian Larkworthy Long Eaton Field Archers
484
484
Retired
41 Ken  Moore Lyme Valley Archers
0
402
402
One Day only
42 Paul Nicholas Paget de Vesey
0
0
Cancelled
 
American Flatbow - Ladies
1 Sarah Parker Fleet Ibex
508
552
1060
2 Kim Armitage Independent
524
500
1024
3 Vanessa Earith Centaura Field Bowmen
414
558
972
4 Dawn Teale Pennington Archers
428
542
970
5 Jane Walter Independent
442
494
936
6 Bela DeFreitas Black Eagle
442
474
916
7 Angela Hall 100 yards Club
414
490
904
8 Sally Haynes Independent
456
430
886
9 Kate  Meeson Artemis Archers
356
464
820
10 Claude Rouschmeyer Independent
362
454
816
11 Dawn Purcell Spirit of Sherwood
404
398
802
12 Bryony Lycett-Brown D.W.Longbow
354
392
746
13 Jo Gough Paget de Vesey
230
312
542
14 Lynn Bishell Pride Park Archers
152
238
390
 
American Flatbow - Junior Boys
1 Mikey Melladay Spirit of Sherwood
522
642
1164
 
American Flatbow - U12 Boys
1 Joseph Purcell Spirit of Sherwood
362
500
862
 
American Flatbow - U12 Girls
1 Isabelle Morrow Pride Park Archers
62
146
208
 
Barebow - Gents
1 Robert Cook Lyme Valley Archers
784
668
1452
2 Tony Parker Fleet Ibex
742
694
1436
3 Peter Dixon Independent
744
672
1416
4 Graham Holmes Nemesis Archers
730
680
1410
5 Jamie Rawson Ballands Bowmen
700
704
1404
6 Wayne Furniss Centaura Field Bowmen
702
682
1384
7 Ivor Briggs Severn Valley Yeo.For.
736
640
1376
8 Keiron Golding Riggwelter
674
650
1324
9 Michael Dews Pines Park Archers
660
652
1312
10 Dewi Owen Castle Bowmen
632
666
1298
11 David Wassell Black Country Archers
656
634
1290
12 Adrian Morgan Woodend Field Archers
700
576
1276
13 Ian Whitty Artemis Archers
652
612
1264
14 John Greensill Black Country Archers
624
610
1234
15 Bryan Allen Charnwood Archers
678
552
1230
16 Stephen Parsons Severn Valley Yeo.For.
656
568
1224
17 Roger Stokes Black Country Archers
596
614
1210
18 Dave Simpkin South Cheshire F.A.
594
612
1206
19 Stuart Stevenson Independent
630
554
1184
20 Robin Beal Cheshire Oak Bowmen
622
554
1176
21 Kevin Mullett Druids Field Archers
602
568
1170
22 Roy Mundon Black Country Archers
620
548
1168
23 Martin Burgess Riggwelter
610
550
1160
24 Robert Howell Riggwelter
646
490
1136
25 Martin Greenway Forest of Arden Bowmen
598
536
1134
26 Josh Earith Centaura Field Bowmen
546
578
1124
27 David Owen Castle Bowmen
562
556
1118
28 Gary McMaster The Hundred Yards FAC
576
530
1106
29 Danny Williams Cheshire Oak Bowmen
530
556
1086
30 Norman Dixon Castlefield Archers
554
530
1084
31 Michael Williams Black Country Archers
566
506
1072
32 John Pagan Blackburn Archery
506
544
1050
33 Steve Flippance Druids Field Archers
542
500
1042
34 Adrian Blanchard Cobra Archers
536
478
1014
35 Mark Harrison Pride Park Archers
500
478
978
36 Paul Rugman Cheshire Oak Bowmen
510
464
974
37 Andrew Weekes Muttley Crew Archers
530
424
954
38 Iain Gilmartin Muttley Crew Archers
498
436
934
39 Richard Marshall DW Longbow
424
354
778
40 Robert Cotton Lyme Valley Archers
452
288
740
41 Jonathon Rugman Cheshire Oak Bowmen
258
298
556
42 Adrian Twomey Enniscorthy Arcery Club
0
0
Did Not shoot
43 Keith Shiel Independent
0
0
Did Not shoot
 
Barebow - Ladies
1 Patricia Jones Excaliber Archers
666
644
1310
2 Lynn Ellingworth Independent
596
652
1248
3 Marleen Toomer Ballands Bowmen
586
560
1146
4 Sarah Monteith Regent
592
534
1126
5 Jo Sullivan South Wilts
576
518
1094
6 Elaine Sellors Black Arrow
542
522
1064
7 Emma Whitty Artemis Archers
586
478
1064
8 Pauline Wells Ballands Bowmen
600
458
1058
9 Frances Nash Wasp Archers
526
526
1052
10 Margaret Rickard Kings Lynn Field Archers
514
506
1020
=11 Gayle Spencer Long Eaton Field Archers
506
448
954
=11 Jodie Allsopp Black Country Archers
480
474
954
13 Nicky McMaster The Hundred Yards FAC
482
432
914
14 Kath Harrison Pride Park Archers
436
446
882
15 Vicky Cook Lyme Valley Archers
424
248
672
16 Helen Hyland Blackburn Archery
286
222
508
17 Kayleigh Fisher Black Country Archers
0
0
Did not shoot
18 Nichola Carroll Independent
0
0
Did not shoot
 
Barebow - Junior Boys
1 Ben Straw Artemis Archers
578
530
1108
2 William Doyle Lyme Valley Archers
566
504
1070
3 Harry Maguire Hanson Bowmen
456
382
838
 
Barebow - Junior Girls
1 Frankie Simpkin South Cheshire F.A.
564
568
1132
2 Natasha Hood Lyme Valley Archers
568
468
1036
3 Emily Noble Long Eaton Field Archers
466
494
960
4 Amy Spencer Long Eaton Field Archers
510
434
944
 
Barebow - U12 Boys
1 Jacob Whitty Artemis Archers
608
526
1134
2 Jamie Gilmartin Muttley Crew Archers
470
378
848
3 Matthew Gascoigne Artemis Archers
454
338
792
 
Barebow - U12 Girls
1 Amy Pagan Blackburn Archery
608
520
1128
2 Emily Hyland Blackburn Archery
390
266
656
 
Bowhunter - Gents
1 Luke Gill 100 yards Club
766
720
1486
2 Justin Moseley Woodend Field Archers
758
724
1482
3 Steve Dale Thornbury F & RA
754
704
1458
4 Philip Wells Frankley Bowmen
696
720
1416
5 Matthew Hopewell Charnwood Archers
686
702
1388
6 Trevor Walter Elmtree Archers
698
688
1386
7 Anthony Young South Hams AC
692
684
1376
8 Chris Plant Foxhill Bowmen
690
682
1372
9 Bob Maguire Hanson Bowmen
692
660
1352
10 Dave Couling North Lakes F.A.
690
622
1312
11 Robert Hickey Pride Park Archers
680
630
1310
12 Barry  Shaw Duvelle Bowmen
638
672
1310
13 Andrew Wells Frankley Bowmen
668
636
1304
14 Phil Nadin Wasp Archers
674
598
1272
15 Luke Haynes Long Eaton Field Archers
672
596
1268
16 Trevor Borrington Hanson Bowmen
654
604
1258
17 Martyn Cotterill Woodend Field Archers
644
610
1254
18 Paul Farr Green Meadow
634
612
1246
19 Gavin Giles Pride Park Archers
620
546
1166
20 Richard Webster-Noble Wasp Archers
600
542
1142
21 Steve Jenkinson Wasp Archers
616
522
1138
22 Stu Bradley Duvelle Bowmen
574
544
1118
23 Matthew Jennens Wasp Archers
556
558
1114
24 Martin Cane Severn Valley Yeo.For.
640
362
1002
 
Bowhunter - Ladies
1 Jillian Haynes Pride Park Archers
704
658
1362
2 Samantha Gascoigne Artemis Archers
664
622
1286
3 Ann Fuller Foxhill Bowmen
638
596
1234
4 Lynn Ball Charnwood Archers
622
566
1188
5 Helen Watson Foxhill Bowmen
626
538
1164
6 Sarah Bacon Woodend Field Archers
644
490
1134
7 Helen Harris Artemis Archers
568
562
1130
8 Sam Haynes Long Eaton Field Archers
582
518
1100
9 Carol Shaw Duvelle Bowmen
596
458
1054
10 Jillian Broome DW Longbow
458
496
954
 
Bowhunter - Junior Boys
1 Aaron Hopewell Charnwood Archers
668
658
1326
2 Zachary Ball Charnwood Archers
616
632
1248
3 Tom Farr Green Meadow
582
580
1162
4 Owen Hopewell Charnwood Archers
452
416
868
 
Bowhunter - Junior Girls
1 Chloe Nash Wasp Archers
656
564
1220
2 Laura Haynes Long Eaton Field Archers
514
534
1048
3 Bethany Macey Hanson Bowmen
484
434
918
 
Bowhunter - U12 Girls
1 Madeline Morrow Pride Park Archers
346
520
866
 
Compound Limited - Gents
1 Owen Blackmore South Wilts
802
828
1630
2 Michael Anderton Frankley Bowmen
756
832
1588
3 Peter Bullock South Wilts
776
788
1564
4 Martin Stubbs Woodend Field Archers
762
748
1510
5 Simon Henshall Lyme Valley Archers
766
734
1500
6 Scott Ball Charnwood Archers
676
784
1460
7 Mark Taylor Artemis Archers
672
782
1454
8 Mark Haynes Long Eaton Field Archers
690
744
1434
9 Phil Johnson Severn Valley Yeo.For.
698
680
1378
10 Ian Clothier Rat Pack Archers
0
0
Did not shoot
 
Compound Limited - Ladies
1 Jane Hunt Lyme Valley Archers
724
766
1490
2 Liz Holmes Nemesis Archers
668
668
1336
3 Lesley Wason Independent
612
706
1318
4 Karen Critchley Spirit of Sherwood
618
650
1268
5 Shirley Donald Spirit of sherwood
544
502
1046
 
Compound Limited - U12 Girls
1 Rosie Litherland Independent
348
450
798
 
Crossbow - Gents
1 Michael Cobban Oakridge Archers
870
894
1764
2 Malcolm Arnott Auld Braidie Archers
850
900
1750
3 Colin Pearson Severn Valley Yeo.For.
836
840
1676
4 Paul Provins Hartspring F.A.C
774
810
1584
5 Simon Wright Arms of Old
732
838
1570
6 Kenneth (Brian) Titley Audley Parish Bowmen
772
790
1562
7 John Newton Westcott Archers
748
760
1508
8 Mike Williams Cheshire Oak Bowmen
706
792
1498
9 Dave Fuller North Lakes F.A.
670
694
1364
10 Richard  Manning Foxhill Bowmen
656
666
1322
11 Harry Atkinson Kendal Bowmen
604
674
1278
12 Peter Hough Cheshire Oak Bowmen
806
806
Retired
 
Crossbow - Junior Boys
1 Thomas Dobson Independent
616
786
1402
 
Crossbow - U12 Girls
1 Gemma Hough Cheshire Oak Bowmen
634
634
Retired
 
Freestyle - Gents
1 Chris Pleasants Ballands Bowmen
772
816
1588
2 David Howell Independent
718
790
1508
3 Richard Green Noak Hill
736
758
1494
4 Alan Dennis Lamberts Castle F.A.
682
732
1414
5 Andrew Rycroft Independent
674
716
1390
6 Hugh Stalker Westcott Archers
652
698
1350
7 Steven Brown Woodend Field Archers
610
710
1320
8 Mike Charlesworth Tavistock Company of Archers
632
682
1314
9 Stephen Munnings Independent
634
648
1282
10 Glyn Edwards Black Country Archers
574
668
1242
11 Anthony Commander Oakleaf Bowmen
578
624
1202
12 (Geoffrey) John Lardner Westcott Archers
556
562
1118
13 Mike Piela South Birmingham Archers
530
568
1098
 
Freestyle - Ladies
1 Penny Kennedy Lamberts Castle F.A.
680
746
1426
2 Sonya Ward Ballands Bowmen
632
726
1358
3 Linda Keen Independent
644
696
1340
4 Penny Cox Ballands Bowmen
596
716
1312
5 Sally Cammann Tavistock Company of Archers
596
600
1196
6 Karen Howard Noak Hill
586
588
1174
 
Hunting Tackle - Gents
1 Steven Hursthouse Fleet Ibex
632
696
1328
2 Warren Potier Bowmen of Bude A.C.
626
680
1306
3 Bernard Todd Wyre Hall Field Archers
636
660
1296
4 John Allen Wyre Hall Field Archers
606
666
1272
5 Roger Hands Independent
624
646
1270
6 Chris  Robson Wyre Hall Field Archers
592
666
1258
7 Michael East Centaura Field Bowmen
608
648
1256
8 Mike List South Wilts
604
634
1238
9 John Horobin Artemis Archers
586
640
1226
10 Robert Jones Severn Valley Yeo.For.
544
672
1216
11 Graham Eldridge Thatado Archers
586
614
1200
12 Nadeem Shabir Kings Norton Tradional Archers
574
604
1178
13 Gary Cooke Merlin Archery Club
574
594
1168
14 Richard Ford South Cheshire F.A.
582
586
1168
15 Les Bilbrough Wyre Hall Field Archers
578
580
1158
16 Jonathon Hall Severn Valley Yeo.For.
508
630
1138
17 Phil King Paget de Vesey
534
588
1122
18 Nigel Suthard Severn Valley Yeo.For.
558
536
1094
19 Andrew Gilfrin Independent
530
564
1094
20 Stephen Hipgrave Thatado Archers
510
582
1092
21 Marc Thompson Albion
520
570
1090
22 Joe Wood Warcock Archers
546
540
1086
23 Peter Whieldon Long Eaton Field Archers
492
564
1056
24 Ian Evans Windrush Bowmen
492
562
1054
25 Neil Gamble Totem Archers
466
584
1050
26 Peter Hume The 100 yds F.A.C.
480
566
1046
27 Alan White South Wilts
482
564
1046
28 John Griffiths Paget de Vesey
448
568
1016
29 Philip Johnson Robin Hood Longbowmen
484
526
1010
30 Derek Fuller Foxhill Bowmen
422
576
998
31 J. Stewart Bartram Castle Bowmen Denbigh
476
502
978
32 Angus Geddes High Cross Field Archers
422
552
974
33 James Kay Seedfield Archers
446
484
930
34 Glenn Wood Warcock Archers
396
524
920
35 Adrian Doyle Lyme Valley Archers
484
412
896
36 Clive Moore Lyme Valley Archers
462
432
894
37 Patrick Kenny Seedfield Archers
386
476
862
38 Steve Jordan Avalon Archers
416
440
856
39 Iain O'Neill Stonebow Field Archers
372
454
826
40 Harvey Kay Seedfield Archers
308
486
794
41 Paul Thomas DW Longbow
354
438
792
42 Jim Hodge Seedfield Archers
350
424
774
43 Felton Kelly South Wilts AC
352
392
744
44 Bob Bassett Independent
292
406
698
45 Joe Airey Seedfield Archers
242
366
608
46 Colin Bonfield Kings Lynn Field Archers
0
0
Did not shoot
47 Graham Bell Archers of Dolphinholme
0
0
Did not shoot
 
Hunting Tackle - Ladies
1 Sharon Jones Severn Valley Yeo.For.
574
610
1184
2 Rae Gulliver Independent
566
590
1156
3 Sue Walker Long Eaton Field Archers
564
574
1138
4 Diane Kirby Independent
542
588
1130
5 Carol Eldridge Thatado Archers
516
602
1118
6 Marion Griffiths Paget de Vesey
494
480
974
7 Emma Thompson Albion
456
514
970
8 Anita Gibson Arms of Old
428
536
964
9 Morwenna Dunstan Westcombe F.A.
432
442
874
10 Debbie Suthard Severn Valley Yeo.For.
390
478
868
11 Sarah Sheppard Warcock Archers
460
386
846
12 Dawn Donohoe Independent
398
426
824
13 Alison Macrory Stonebow Field Archers
326
482
808
14 Juliette Bacon Hanson Bowmen
352
442
794
15 Mary Todd Wyre Hall Field Archers
334
430
764
16 Lisa Holloway Paget de Vesey
202
556
758
17 Joanne Warriner Albion
316
404
720
18 Tegan Robinson-Morris Severn Valley Yeo.For.
318
398
716
19 Sue Kelly South Wilts AC
328
386
714
20 Tracey Le-Saux 100 yards Club
284
386
670
21 Jacqueline Moon Robin Hood Longbowmen
258
392
650
22 Carmel Bassett Independent
206
304
510
23 Kay Blanchard Cobra Archers
166
318
484
24 Sheila Provins Hartspring F.A.C
210
272
482
25 Rachel Kenny Cobra Archers
146
302
448
26 Tracey Litherland Independent
158
240
398
27 Lizzy Nicolas Paget de Vesey
0
0
Did not shoot
 
Hunting Tackle - Junior Boys
1 Christopher Brown Buzzard Bowmen
370
368
738
2 Rob Mellor Lyme Valley Archers
0
536
536
 
Hunting Tackle - U12 Boys
1 Hector Dunstan Westcombe F.A.
350
494
844
2 Dylan Thompson Albion
294
476
770
 
Hunting Tackle - U12 Girls
1 Katie Moore Lyme Valley Archers
430
540
970
 
Longbow - Gents
1 Ken Adams Spirit of Sherwood
612
592
1204
2 Richard Davis Kings Norton Tradional Archers
602
576
1178
3 Jon  Rudge Paget de Vesey
618
520
1138
4 Brian Richards Owlet Hall
582
526
1108
5 David Highfield Company of Sixty
574
494
1068
6 Mark Tarbuck DW Longbow
566
472
1038
7 David Holt South Wilts
490
528
1018
8 Tony Boone South Cheshire F.A.
466
530
996
9 Jon  Manners Spirit of sherwood
542
448
990
10 David Wood Robin Hood Longbowmen
504
458
962
=11 Phil Licence Hanson Bowmen
514
444
958
=11 Richard Beal Cheshire Oak Bowmen
514
444
958
13 Lee Ankers Paget de Vesey
474
484
958
14 Paul Harrison Toad Hollow Archers
552
404
956
15 Graham  Anderson Buckland Bowmen
504
450
954
16 Keith (John) Harley Severn Valley Yeo.For.
528
426
954
17 Clifford Davis Kings Norton Tradional Archers
554
388
942
18 Charles Watters Hanson Bowmen
494
442
936
19 Paul Bailey Crusader Bowmen
492
436
928
20 Neil Borrington Hanson Bowmen
512
406
918
21 Karl Tonks Paget de Vesey
464
454
918
22 Alan Beatty North Lakes F.A.
474
440
914
23 Keith Mason Severn Valley Yeo.For.
482
412
894
24 Tony Dyal Long Eaton Field Archers
486
360
846
25 Simon Banks Magna Carta Field Archers
420
400
820
26 Ian Connerton Long Eaton Field Archers
414
400
814
27 Patrick Hutchinson Bowmen of Warminster
426
374
800
28 David Riley Robin Hood Longbowmen
408
380
788
29 Paul Hartwood Riggwelter
422
262
684
30 Jake Downey South Wilts A.C.
0
0
Did not shoot
 
Longbow - Ladies
1 Kay-Leona Hodgkinson Artemis Archers
570
468
1038
2 Sandra Russell Buckland Bowmen
520
494
1014
3 Juliet Harrison Toad Hollow Archers
400
370
770
4 Sue Fenyn Albion
434
310
744
5 Collete Hornsby Longbow Heritage
370
356
726
6 Christine Harley Severn Valley Yeo.For.
344
312
656
7 Tina Maguire Hanson Bowmen
328
288
616
8 Wendy Young DW Longbow
370
244
614
9 Carol Pearce Longbow Heritage
0
0
Did not shoot
 
Primitive - Gents
1 Alan Carruthers North Lakes F.A.
526
630
1156
2 Ian Watkins Windrush Bowmen
430
626
1056
3 Richard Hornsby Longbow Heritage
482
554
1036
4 Patrick Morrow Pride Park Archers
454
518
972
5 Mark Corstin Black Eagle
464
478
942
6 Rob  Carruthers North Lakes F.A.
392
486
878
7 Brian Brown Buzzard Bowmen
322
498
820
8 Andy Thorpe Independent
320
494
814
9 Bob Miles Dragonfly Archers
310
278
588
10 Michael Pearce Longbow Heritage
0
0
Did not shoot
 
Primitive - Ladies
1 Karen Freeman Company of Sixty
432
438
870
2 Lynda Dickason Spirit of the Greenman
164
294
458
 
Primitive - Junior Boys
1 Joshua Bloomfield Magna Carta Field Archers
346
460
806
 
Unlimited - Gents
1 Martin Pearson Orion Bowhunters
910
896
1806
2 Tony Weston Orion Bowhunters
902
900
1802
3 Rodney Groom Auld Braidie Archers
912
888
1800
4 Dennis Groom Auld Braidie Archers
904
888
1792
5 Matthew Farnham Merlin Archery Club
868
906
1774
6 Graham Akeroyd Foxhill Bowmen
878
854
1732
7 Tony Hunt Lyme Valley Archers
860
872
1732
8 Trevor Hayward Orion Bowhunters
882
840
1722
9 Jonathon Bagnall Independent
856
860
1716
10 Steve Howe Orion Bowhunters
820
848
1668
11 Trevor Vanstone Elmtree Archers
820
844
1664
12 Spencer Martin Redoubtables
838
818
1656
13 Jack Pearson Orion Bowhunters
850
804
1654
14 Christopher Hall Long Eaton Field Archers
812
818
1630
15 Mike Davidson Raven Field Archers
806
824
1630
16 Allan Lawson Woodend Field Archers
822
790
1612
17 Harry Boyce Nemesis Archers
794
810
1604
18 Christopher Greenfield Ye Olde Delph Bowmen
808
786
1594
19 Mark Murphy Bisley Bowmen
800
768
1568
20 Steve  Kernohan Severn Valley Yeo.For.
802
728
1530
21 Phil Smith Independent
810
704
1514
22 Gary Moore Oakleaf Bowmen
740
760
1500
23 Norman McColl Blackburn Archery
788
694
1482
24 Kenneth Scott Raven Field Archers
746
682
1428
25 Donald Munro Tavistock Company of Archers
752
674
1426
26 John Whitehead Cobra Archers
728
682
1410
27 Chris Fulgoni Sevenhampton Foresters
718
678
1396
28 Shaun Weeks Sevenhampton Foresters
688
694
1382
29 Alistair Pritchard Redoubtables
682
684
1366
30 Andrew Robinson-Morris Severn Valley Yeo.For.
678
570
1248
31 Chris McHale Auld Braidie Archers
838
368
1206
 
Unlimited - Ladies
1 Ru Lochlea Auld Braidie Archers
896
834
1730
2 Emma Shadwell Orion Bowhunters
842
816
1658
3 Karen Carter-Pearson Orion Bowhunters
798
802
1600
4 Terri Boyce Nemesis Archers
776
770
1546
5 Heather Pearson Orion Bowhunters
810
734
1544
6 Paula Kimbley Pride Park Archers
736
766
1502
7 Becky Greenfield Ye Olde Delph Bowmen
764
714
1478
8 Mary Hargest Severn Valley Yeo.For.
716
750
1466
9 Wendy Horobin Artemis Archers
742
710
1452
10 Kay Perkins Merlin Archery Club
614
652
1266
11 Clare Akeroyd Muttley Crew Archers
678
574
1252
 
Unlimited - Junior Boys
1 Mitchell Parker Fleet Ibex
760
726
1486
2 Myles Murphy Bisley Bowmen
784
622
1406
 
Unlimited - U12 Boys
1 Thomas Groom Auld Braidie Archers
858
824
1682
2 Aiden Parker Fleet Ibex
848
818
1666
3 Cameron Ball Charnwood Archers
658
698
1356
 
Unlimited - U12 Girls
1 Eve Groom Auld Braidie Archers
648
730
1378


Members Only

username:
password: